Przepuklina dysku międzykręgowego, ucisk nerwów, zespół korzeniowy

Edytor: | 2. lipca 2019
Vyhřezlá ploténka - popis diagnózy
Zdjęcie: Przepuklina dysku międzykręgowego, ucisk nerwów, zespół korzeniowy

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nas

Charakterystyka przepukliny dysku, ucisku nerwów i zespołów korzeniowych: chrząstkowy krążek międzykręgowy, który łączy sąsiednie kręgi, składa się ze sztywnej powłoki zewnętrznej – pierścienia włóknistego (anulus fibrosus)i jądra miażdżystego (nucleus pulposus). Zużycie, nagłe szarpnięcie lub ściśnięcie mogą doprowadzić do pęknięcia jego zewnętrznej warstwy, wycisnąć jądro i w ten sposób spowodować ucisk na korzeń nerwu rdzeniowego.

Dochodzi do wybrzuszenia na zewnątrz (protruzji dysku – zewnętrzna warstwa pierścienia nie zostaje przerwana, jądro się wbrzusza, pozostaje jednak w obrębie dysku. Taka przepuklina często samoistnie wraca na swoje pierwotne miejsce) lub zostaje naruszona integralność zewnętrznej chrząstki, a jądro wypada na zewnątrz (ekstruzja, prolapsus). Gdy przepuklina krążka uciska na korzeń nerwowy, może powodować silne bóle pleców. Ból nasila się podczas kaszlu, ruchu lub długotrwałego siedzenia.

Wskutek ucisku spowodowanego przez przepuklinę krążka międzykręgowego lub osteofitów i wskutek innych zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa działających na korzeń nerwowy powstają zespoły korzeniowe (najczęściej na kończynie dolnej). W zależności od lokalizacji ucisku zmienia się rozprzestrzenianie bólu i powstaje wiele zespołów o podłożu kręgowym (ostry blok kręgosłupa szyjnego – postrzał), chroniczne bóle kręgosłupa szyjnego, zespół szyjno-czaszkowy, zespół szyjno-potyliczny, zespół szyjno-ramienny, zespoły korzeniowe w kończynie górnej, bóle w kręgosłupie piersiowym, lumbago (postrzał biodrowy, rwa kulszowa), przewlekłe bóle okolicy lędźwiowej i krzyżowej, zespoły korzeniowe w kończynie dolnej (L4, L5, S1).

Wykorzystanie magnetoterapii

W zespołach o podłożu kręgowym wykorzystuje się działanie przeciwbólowe, rozluźniające mięśnie, przeciwobrzękowe i regeneracyjne magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości marki Biomag. Magnetoterapia sama w sobie nie może jednak usunąć już istniejących zmian anatomicznych o trwałym charakterze, które wymagają interwencji chirurgicznej. Można ją jednak stosować również jako przygotowanie do operacji i następnie w okresie rekonwalescencji, a później w zapobieganiu kolejnym zmianom zwyrodnieniowym. Przy jednoczesnym przejmowaniu niesterydowych leków przeciwreumatycznych ich działanie nasila się dzięki polu magnetycznemu.

Aplikacje magnetoterapii

W przypadku przewlekłych dolegliwości bólowych stosujemy częstotliwości 13-17 Hz z większym udziałem myorelaksacji. W przypadku ostrego ucisku na początku preferujemy niskie częstotliwości przeciwbólowe 4-8 Hz. Aplikator przykładamy na miejscu ucisku nerwu rdzeniowego.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Z urządzenia Biomag korzystam w celu rehabilitacji kręgosłupa po dyskopatii, rozluźnienia mięśni i w celu regeneracji. Jesteśmy zadowoleni, korzystamy z niego codziennie.

Regina Křenová, Jindřichův Hradec

Urządzenie Biomag z sukcesami wykorzystuję do leczenia bólów układu ruchu biorących się z syndromu wertebrogennego. Aplikuję też w celu ukrwienia kończyn i pojawiające się czasami zapalenia pęcherza.

Jana Jurčeková, Hroznova Lhota

Z urządzenia Biomag korzystam już 10 lat. Najbardziej pomaga na lędźwiowy i szyjny odcinek kręgosłupa. Dzięki aplikacjom skróceniu uległo leczenie dyskopatii.

Adolfa Wieczorová, Radim u Kolína

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

  • Cukrzycy
  • Bólów kręgosłupa
  • Owrzodzeń żylakowych
  • Wysokiego ciśnienia
  • Zespołu cieśni nadgarstka
  • Choroby zwyrodnieniowej stawów
  • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Firma Biomag Medical s.r.o. oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Naszym celem jest, by każdy mógł osobiście wypróbować urządzenia oraz sprawdzić działanie terapii. Koszty takiej usługi to zazwyczaj około 70 euro, w zależności od lokalizacji najbliższego partnera Biomag.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj działanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych