Stany bólowe - opis i zalecany sposób leczenia

Edytor: | 14. lutego 2020
Bolestivé stavy - popis diagnózy
Zdjęcie: Stany bólowe

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nasa

Charakterystyka programu „stany bólowe”: program wykorzystuje niskie częstotliwości, które mają ogólny wpływ na wszystkie dolegliwości bólowe – w stanach zwyrodnieniowych, zapalnych i pourazowych. Nie aplikować w ostrych bólach brzucha i ostrych bólach w przypadku podejrzenia zawału mięśnia sercowego – aby nie doszło do wyciszenia objawów klinicznych i utrudnienia wczesnej diagnostyki ostrej choroby.

Cel aplikacji magnetoterapii

W stanach bólowych celem aplikacji jest łagodzenie bólu, rozluźnianie przykurczy mięśniowych, wspieranie gojenia i regeneracji.

Wykorzystanie magnetoterapii

Program nadaje się do aplikacji w większości stanów bólowych, gdzie najważniejsze jest obniżenie odczuwanego bólu. Stosuje się go w dolegliwościach bólowych, w których jest znana przyczyna bólu – w stanach degeneracyjnych, zapalnych i pourazowych. HAplikacja niskich częstotliwości przeciwbólowych przez godzinę, którą w razie potrzeby można powtórzyć, stosuje się w tych przypadkach, gdzie ostry ból ogranicza ruchomość, stanowi przeszkodę aplikacji dalszego leczenia (np. ćwiczeń odbudowujących) i u pacjentów z licznymi chorobami, u których program przeciwbólowy zastosowany na początku terapii minimalizuje powstanie ostrzejszej reakcji adaptacyjnej. W ten sposób po złagodzeniu ostrych dolegliwości bólowych można przejść do kolejnego programu z większym udziałem częstotliwości gojących i regeneracyjnych. Osiągnięcie efektu przeciwbólowego wymaga dłuższych aplikacji i dlatego wszystkie programy, gdzie istotne jest łagodzenie bólu, będą stosowane dłużej. Można aplikować również przez wiele godzin bez przerw.

Mechanizm działania przeciwbólowego magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości jest wielopoziomowy. Hamuje przepływ wrażeń bólowych z miejsca bólu przez rdzeń kręgowy do ośrodków mózgowych, mobilizuje produkcje endorfin oraz działa spazmolitycznie, przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i przyspiesza usuwanie kwaśnych metabolitów z tkanek.

Aplikacje magnetoterapii

Nie aplikować w stanach ostrych bólów brzucha niewiadomego pochodzenia i ostrych bólach w przypadku podejrzenia zawału mięśnia sercowego, aby nie doszło do stłumienia objawów klinicznych i uniemożliwienia postawienia w odpowiednim czasie diagnozy ostrego schorzenia.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Bolało mnie w krzyżu i nogi od kalan w dół. Magnetoterapię wykorzystujemy już pół roku. Efekty są bardzo dobre, u mnie i u męża też. Z urządzenia korzystamy codziennie, ból ustępuje, lepiej chodzimy, ruszamy się.

Marie Bártlová, Janov

Cierpię na ból kolan i pleców. Dotychczas stosowałem tabletki, parafinę, maści, efekty nie były dobre. Od roku korzystam z magnetoterapii i efekty, jeśli chodzi o kolana, kręgosłup i ostrogi jest o wiele lepszy.

Josef Krejčí, Stonařov

Lubię pracę ręczne i dlatego, że często siedzę, mam problemy z karkiem. Dzięki urządzeniu Biomag mogę siedzieć nawet dłuższy czas. Dotychczasowe problemy zniknęły.

Marie Horňáčková, Mutěnice

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

  • Cukrzycy
  • Bólów kręgosłupa
  • Owrzodzeń żylakowych
  • Wysokiego ciśnienia
  • Zespołu cieśni nadgarstka
  • Choroby zwyrodnieniowej stawów
  • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych