Dolegliwości bólowe

Edytor: | 27. listopada 2020

Odczuwasz bóle? Czy są długotrwałe i ograniczają Cię w codziennej rutynie?  Ból to najczęstsza przyczyna, która prowadzi pacjenta do lekarza.  Zdecydowanie nie należy ich lekceważyć. Nie skazuj się na cierpienie i poszukaj pomocy!

Bolestivé stavy - popis diagnózy
Zdjęcie: Dolegliwości bólowe

Szukasz pomocy?

Chcesz pozbyć się dolegliwości?

Dolegliwości bólowe – przyczyny

Są to subiektywne dolegliwości związane z rzeczywistym lub potencjalnym uszkodzeniem żywej tkanki ciała. Odczuwanie bólu jest bardzo indywidualne – każda osoba odczuwa go inaczej.

Ostry ból ma charakter obronny, ponieważ sygnalizuje zaburzenia w organizmie i zapobiega dalszym uszkodzeniom ciała. Występuje natychmiast po bodźcu, na przykład takim jak wypadek. Może być ostry i zwykle trwa krótko.

Za chroniczny uznaje się ten, który trwa od kilku miesięcy do kilku lat. Prowadzi do frustracji, depresji i poczucia beznadziejności.

Jego powszechną postacią jest ból neuropatyczny.  Towarzyszy wielu chorobom takim jak cukrzyca, rak czy stwardnienie rozsiane. Może być postrzegany jako bardzo przykry, nawet jeśli bodziec, który go spowodował, bolesny nie jest (allodynia). Może chodzić również o zwiększone odczuwanie bólu (przeczulica bólowa).

Przewlekły ból towarzyszy schorzeniom kręgosłupa, stawów, mięśni, głowy. Może również wynika z uszkodzenia nerwów, jak w przypadku cukrzycy, polineuropatii, półpaśca, boreliozy. Występuje również ból pooperacyjny, fantomowy i wiele innych.

Ból znacznie ogranicza pacjenta we wszystkich czynnościach życiowych, a jego stłumienie jest niezbędne dla poprawy jakości życia i dalszego leczenia.

Leczenie bólu – pozbądź się dolegliwości

Leczenie jest kompleksowe. Jeśli przyczyna jest znana, idealne jest jej zlikwidowanie. W przypadku ostrego bólu, należy go przede wszystkim złagodzić.

Farmakologicznie  stosuje się niesteroidowe leki przeciwzapalne, które hamują ból i zapobiegają rozwojowi stanu zapalnego oraz opioidy, które mają silne działanie przeciwbólowe. Te ostatnie powodują jednak uzależnienie! Uzupełniająco można podawać leki antydepresyjne lub przeciwlękowe.

W niektórych przypadkach konieczna jest operacja. Uzupełnieniem leczenia może być psychoterapia lub fizjoterapia jak np. wodolecznictwo lub magnetoterapia.

W ramach fizjoterapii wspaniałe efekty przynosi terapia pulsacyjna 3D Biomag.

Działanie przeciwbólowe to główny efekt, którego oczekują pacjenci przyjmujące aplikacje terapii pulsacyjnej 3D.

Celem aplikacji jest złagodzenie bólu, rozluźnienie skurczów mięśni, wspomaganie procesu gojenia i regeneracji.

Szczególnie dobre efekty uzyskiwano w przypadku:

Osiągnięcie efektu przeciwbólowego wymaga dłuższych aplikacji. Stosuje się je w stanach, dla których znana jest przyczyna bólu.

Aplikacji nie wykonuje się w przypadku ostrego bólu brzucha o niejasnym pochodzeniu oraz przy podejrzeniu zawału mięśnia sercowego, aby uniknąć osłabienia objawów klinicznych i utrudnić wczesne rozpoznanie poważnej choroby!

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Niesteroidowy lek przeciwzapalny – niesteroidowy lek na ból, gorączkę i stan zapalny.
 • Opioidy – substancje o silnym działaniu przeciwbólowym.
 • Leki przeciwdepresyjne – grupa leków stosowanych w leczeniu depresji.
 • Anksjolityki – leki eliminujące lęk, napięcie, strach, tremę.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Jakie korzyści przynosi terapia pulsacyjna w przypadku dolegliwości bólowych?

 • Pomaga łagodzić ból.
 • Przyczynia się do poprawy jakości życia pacjenta.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w warunkach domowych.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania dodatkowych leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywny wpływ terapii pulsacyjnej (PEMF) na dolegliwości bólowe jest poparty wieloma studiami. Przykładem może być badanie kliniczne, przeprowadzone na 40 pacjentach na Uniwersytecie Karola w Pradze, które potwierdza efektywność terapii w leczeniu bólu. Z opublikowanego tekstu wynika, że terapia pulsacyjna 3D marki Biomag może przyczynić się do poprawy zdrowia w przypadku chorób prostaty.  Więcej na temat badania naukowego.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Bolało mnie w krzyżu i nogi od kalan w dół. Magnetoterapię wykorzystujemy już pół roku. Efekty są bardzo dobre, u mnie i u męża też. Z urządzenia korzystamy codziennie, ból ustępuje, lepiej chodzimy, ruszamy się.

Marie Bártlová, Janov

Lubię pracę ręczne i dlatego, że często siedzę, mam problemy z karkiem. Dzięki urządzeniu Biomag mogę siedzieć nawet dłuższy czas. Dotychczasowe problemy zniknęły.

Marie Horňáčková, Mutěnice

Cierpię na ból kolan i pleców. Dotychczas stosowałem tabletki, parafinę, maści, efekty nie były dobre. Od roku korzystam z magnetoterapii i efekty, jeśli chodzi o kolana, kręgosłup i ostrogi jest o wiele lepszy.

Josef Krejčí, Stonařov

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych