Stany bólowe

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka programu „stany bólowe”: program wykorzystuje niskie częstotliwości, które mają ogólny wpływ na wszystkie dolegliwości bólowe – w stanach zwyrodnieniowych, zapalnych i pourazowych. Nie aplikować w ostrych bólach brzucha i ostrych bólach w przypadku podejrzenia zawału mięśnia sercowego – aby nie doszło do wyciszenia objawów klinicznych i utrudnienia wczesnej diagnostyki ostrej choroby.

Cel aplikacji magnetoterapii

W stanach bólowych celem aplikacji jest łagodzenie bólu, rozluźnianie przykurczy mięśniowych, wspieranie gojenia i regeneracji.

Doświadczenie pacjenta

Lubię pracę ręczne i dlatego, że często siedzę, mam problemy z karkiem. Dzięki urządzeniu Biomag mogę siedzieć nawet dłuższy czas. Dotychczasowe problemy zniknęły.

Marie Horňáčková, Mutěnice

Cierpię na ból kolan i pleców. Dotychczas stosowałem tabletki, parafinę, maści, efekty nie były dobre. Od roku korzystam z magnetoterapii i efekty, jeśli chodzi o kolana, kręgosłup i ostrogi jest o wiele lepszy.

Josef Krejčí, Stonařov

Bolało mnie w krzyżu i nogi od kalan w dół. Magnetoterapię wykorzystujemy już pół roku. Efekty są bardzo dobre, u mnie i u męża też. Z urządzenia korzystamy codziennie, ból ustępuje, lepiej chodzimy, ruszamy się.

Marie Bártlová, Janov

Wykorzystanie magnetoterapii

Program nadaje się do aplikacji w większości stanów bólowych, gdzie najważniejsze jest obniżenie odczuwanego bólu. Stosuje się go w dolegliwościach bólowych, w których jest znana przyczyna bólu – w stanach degeneracyjnych, zapalnych i pourazowych. HAplikacja niskich częstotliwości przeciwbólowych przez godzinę, którą w razie potrzeby można powtórzyć, stosuje się w tych przypadkach, gdzie ostry ból ogranicza ruchomość, stanowi przeszkodę aplikacji dalszego leczenia (np. ćwiczeń odbudowujących) i u pacjentów z licznymi chorobami, u których program przeciwbólowy zastosowany na początku terapii minimalizuje powstanie ostrzejszej reakcji adaptacyjnej. W ten sposób po złagodzeniu ostrych dolegliwości bólowych można przejść do kolejnego programu z większym udziałem częstotliwości gojących i regeneracyjnych. Osiągnięcie efektu przeciwbólowego wymaga dłuższych aplikacji i dlatego wszystkie programy, gdzie istotne jest łagodzenie bólu, będą stosowane dłużej. Można aplikować również przez wiele godzin bez przerw.

Mechanizm działania przeciwbólowego magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości jest wielopoziomowy. Hamuje przepływ wrażeń bólowych z miejsca bólu przez rdzeń kręgowy do ośrodków mózgowych, mobilizuje produkcje endorfin oraz działa spazmolitycznie, przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i przyspiesza usuwanie kwaśnych metabolitów z tkanek.

Możesz leczyć te choroby

  • Obrzęk – działanie przeciwobrzękowe
  • Stany bólowe
  • Choroba Alzheimera (tzw. Alzheimer)
  • Przed masażem
  • Zwyrodnienie stawów (artroza)
  • Regeneracja chrząstek stawowych

Aplikacje magnetoterapii

Nie aplikować w stanach ostrych bólów brzucha niewiadomego pochodzenia i ostrych bólach w przypadku podejrzenia zawału mięśnia sercowego, aby nie doszło do stłumienia objawów klinicznych i uniemożliwienia postawienia w odpowiednim czasie diagnozy ostrego schorzenia.

Magnetoterapia w stanach bólowych. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na stany bólowe? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych