Stany pooperacyjne - opis i zalecany sposób leczenia

Edytor: | 14. lutego 2020
Stav po operaci - popis
Zdjęcie: Stany pooperacyjne

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nasa

Charakterystyka programu „stany pooperacyjne”: program jest przeznaczony do stanów pooperacyjnych, które wymagają intensywnej rekonwalescencji. Działanie miorelaksacyjne i wazodylatacyjne doprowadza do zwiększonego obrotu metabolicznego w uszkodzonych tkankach a proces gojenia przebiegał szybko i bez zaburzeń.

Cel aplikacji magnetoterapii

Pulsacyjne pole magnetyczne niskiej częstotliwości poprzez poszerzenie toku żylnego doprowadza więcej utlenowanej krwi, a tym samym tlenu i substancji odżywczych niezbędnych w procesie gojenia. Jednocześnie wypłukuje metabolity i zbędne produkty, które hamują proces gojenia.

Wykorzystanie magnetoterapii

Rehabilitacja pourazowa i pooperacyjna ma na celu szereg efektów: łagodzenie bólu, zwiększenie zakresu ruchu, aktywację mięśni, przyspieszenie gojenia, przeciwdziałanie chorobie zakrzepowo-zatorowej. W sposób naturalny leczy skutki urazów aparatu ruchu (złamań, uszkodzeń stawów i mięśni) oraz doprowadza do regeneracji po operacjach neurologicznych i ortopedycznych. Konieczne jest zaangażowanie pacjenta w regularne ćwiczenie lub aplikację innych metod rehabilitacyjnych. Rehabilitacja obejmuje cały szereg metod, które bądź są łączone się lub wymieniane zależnie od stanu pacjenta. Częścią fizjoterapii są również metody elektroterapeutyczne – elektroterapia i magnetoterapia.

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag już od dziesięcioleci jest wykorzystywana w gabinetach rehabiltacyjnych i domach naszych klientów. Minimalna liczba przeciwwskazań oraz intuicyjny sposób obsługi (dostępny też dla starszych użytkowników) sprawia, że może być wykorzystywana w kontynuacji działań rehabilitacyjnych, profilaktycznych i utrzymujących dobry stan zdrowia. W stanach pooperacyjnych aplikujemy przede wszystkim frekwencje miorelaksacyjne i wazodylatacyjne bezpośrednio na uszkodzony obszar.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Jestem po operacji dysku, korzystam z medical program. Obecnie nie mam poważniejszych problemów zdrowotnych. Odpowiednio do swojego stanu zdrowia i wieku, co postrzegam jako efekt aplikacji.

Martin Polák, Prievidza

Z urządzeń Biomag korzystam z powodu problemów z kręgosłupem - w odcinku szyjnym, piersiowym, krzyżowym i lędźwiowym. Operacja w odcinku lędźwiowym - rana pooperacyjna zdaniem lekarza prowadzącego szybko i dobrze zagojona.

Ladislav Melich, Velký Osek

Jestem po operacji lewego biodra - całkowita endoproteza. Po 3 miesiącach aplikacji magnetoterapii, czyli 6 miesięcy po operacji mogę chodzić bez kul, z pełnym obciążeniem.

Mgr. František Bartoňek, Šumvald

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

  • Cukrzycy
  • Bólów kręgosłupa
  • Owrzodzeń żylakowych
  • Wysokiego ciśnienia
  • Zespołu cieśni nadgarstka
  • Choroby zwyrodnieniowej stawów
  • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych