Stany pooperacyjne

Edytor: | 27. listopada 2020

Przeszedłeś operację lub doznałeś urazu? Zostałeś wypisany ze szpitala i czeka cię intensywna rekonwalescencja? Chcesz, aby rehabilitacja przebiegała szybko i bez komplikacji?  Dowiedz się, z jakich metod rehabilitacji możesz korzystać.

Stav po operaci - popis
Zdjęcie: Stany pooperacyjne

Szukasz pomocy po operacji?

Chcesz pozbyć się dolegliwości?

Stany pooperacyjne – opis i przyczyny

Operacja to inwazyjna interwencja w organizmie pacjenta, którą wykonuje lekarz (chirurg). Niezależnie od powodu przeprowadzania operacji (uraz, zabieg estetyczny i inne),  twój stan po operacji  wpływa nie tylko na powodzenie zabiegu, ale również na rodzaj opieki pooperacyjnej.

Przede wszystkim po operacji należy bezwzględnie przestrzegać zaleconego przez lekarza odpoczynku.  Ważna jest też właściwa pielęgnacja rany – regularne zmienianie opatrunku i czyszczenie.

Bardzo ważna jest rehabilitacja, która:

 • pomaga łagodzić ból,
 • poprawić zakres ruchu i aktywację mięśni,
 • przyspiesza gojenie,
 • zapobiega chorobie zakrzepowo-zatorowej lub innym powikłaniom pooperacyjnym.

Rehabilitacja pourazowa i pooperacyjna w naturalny sposób leczy następstwa urazów mięśniowo-szkieletowych (złamania, urazy stawów i mięśni) oraz stany po operacjach ortopedycznych, chirurgicznych i neurologicznych.

Konieczny jest aktywny udział pacjenta. W rehabilitacji stosuje się szeroki wachlarz metod, które można łączyć lub zmieniać w trakcie leczenia w zależności od rozwoju stanu pacjenta.

Rehabilitacja po operacji – pozbądź się dolegliwości

Wybór metody rehabilitacji zależy od rodzaju operacji. Zawsze należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego lub fizjoterapeuty.

W wielu przypadkach pacjent po operacji ma prawo do pobytu w sanatorium. W niektórych przypadkach pobyt w sanatorium można rozpocząć zaraz po opuszczeniu szpitala.

Do powodzenia rehabilitacji może przyczynić się wybór zdrowej diety, bogatej w błonnik, białka i witaminy. Możliwe jest stosowanie suplementów diety, jednak wskazane jest skonsultowanie tego z lekarzem prowadzącym.

Opieka pooperacyjna obejmuje również metody rehabilitacji, takie jak elektroterapia, magnetoterapia i inne.

Terapia pulsacyjna 3D Biomag znajduje zastosowanie zarówno w placówkach rehabilitacyjnych, jak i jako indywidualna metoda rehabilitacji w warunkach domowych.

Jej celem jest zwiększenie dopływu krwi tętniczej, a tym samym tlenu i składników odżywczych niezbędnych do rekonwalescencji. Aplikacje wspierają też usuwanie metabolitów, które spowalniają proces gojenia.

Minimum przeciwwskazań oraz prosty system sterowania urządzeniem, odpowiedni nawet dla starszego użytkownika, ułatwia użytek domowy. Nadaje się do kontynuacji rozpoczętej opieki rehabilitacyjnej, a także do zabiegów pielęgnacyjnych i profilaktycznych.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Laparoskopia – małoinwazyjna metoda diagnostyki i leczenia jamy brzusznej (bez cięcia chirurgicznego), co oznacza mniej ran i bólu dla pacjenta.
 • Amputacja – usunięcie peryferyjnej części ciała w wyniku urazu lub operacji.
 • Proteza – sztuczna część ciała.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Magnetoterapia – korzyści w stanach pooperacyjnych.

 • Wspiera proces gojenia.
 • Pomaga łagodzić ból i stany zapalne.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w warunkach domowych.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania dodatkowych leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Z klinicznego punktu widzenia najważniejsze efekty terapii pulsacyjnej 3D Biomag spoczywają w działaniu przeciwbólowym, przeciwobrzękowym, wspierającym gojenie i przeciwzapalnym.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Jestem po operacji dysku, korzystam z medical program. Obecnie nie mam poważniejszych problemów zdrowotnych. Odpowiednio do swojego stanu zdrowia i wieku, co postrzegam jako efekt aplikacji.

Martin Polák, Prievidza

Jestem po operacji lewego biodra - całkowita endoproteza. Po 3 miesiącach aplikacji magnetoterapii, czyli 6 miesięcy po operacji mogę chodzić bez kul, z pełnym obciążeniem.

Mgr. František Bartoňek, Šumvald

Z urządzeń Biomag korzystam z powodu problemów z kręgosłupem - w odcinku szyjnym, piersiowym, krzyżowym i lędźwiowym. Operacja w odcinku lędźwiowym - rana pooperacyjna zdaniem lekarza prowadzącego szybko i dobrze zagojona.

Ladislav Melich, Velký Osek

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych