Stopa cukrzycowa

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka stopy cukrzycowej: w następstwie cukrzycy rozwija się neuropatia cukrzycowa i mikroangiopatia, pojawia się uszkodzenie drobnych naczyń krwionośnych i wyraźne pogorszenie warunków do zaopatrywania tkanek w tlen oraz substancje odżywcze. Dochodzi do gromadzenia się kwaśnych metabolitów w tkankach i ciągłego pogarszania się stanu zdrowia. W następstwie występują zmiany troficzne w tkankach prowadzące do owrzodzeń podudzi i amputacji.

Cel aplikacji magnetoterapie

W wypadku stopy cukrzycowej aplikacje mają na celu łagodzenie bólu i poprawę krążenia w tkankach. Poprzez wsparcie przepływu krwi – rozszerzenie naczyń – uzyskujemy zwiększoną podaż tlenu i substancji odżywczych oraz wypłukujemy nagromadzone kwaśne metabolity. W ten sposób zwiększamy szansę uratowania kończyny i łagodzimy wtórne następstwa cukrzycy w układzie naczyniowym.

Doświadczenie pacjenta

Z urządzenie Biomag jestem bardzo zadowolony. Aplikuję na cukrzycę, ból w krzyżu, cukrzycową stopę, prostatę, ból gardła i inne.

Zdeněk Moravec

Urządzenia Biomag używam na chorą nogę - lewą, gdzie mam owrzodzenie. Szarpiący ból wrzodów łagodnieje, zmniejsza się obrzęk i zwiększa się wydzielanie z ran. Jest też mniej otwartych ran.

Jozef Marták, Moravské Lieskové

Magnetoterapia pomogła mi w bólach nóg związanych z cukrzycą. Nie muszę brać leków, nogi mnie przestały boleć.

Mária Sitárová, Havířov

Wykorzystanie magnetoterapii

Cukrzyca to choroba przewlekla z trwałym zaburzeniem przemiany glukozy, która prowadzi do podwyższonych stężeń glukozy we krwi i innych zmian metabolizmu białek, tłuszczów i cukrów. W wyniku tych zaburzeń mogą rozwinąć się zmiany chorobowe we włóknach nerwowych (neuropatia cukrzycowa) i drobnych naczyniach (mikroangiopatia cukrzycowa).  Powikłania (wtórne upośledzenie) obejmują: retinopatię cukrzycową (która może prowadzić nawet do ślepoty), nefropatię cukrzycową (w następstwie której dochodzi do zajęcia nerek i ich uszkodzenia), neuropatię cukrzycową (naruszającą wszelkie funkcje sympatyczne i parasympatyczne), makroangiopatię (obejmującą chorobę naczyń obwodowych, naczyń mózgowych i chorobę niedokrwienną serca a w kończynach dolnych tzw. stopę cukrzycową).

Możesz leczyć te choroby

  • Owrzodzenie podudzi (wrzody bercowe) – proces gojenia
  • Artroza stawów kolanowych
  • Bóle fantomowe
  • Ból podbicia i kostek, obrzęki kostek, stany po urazach
  • Żylaki
  • Stopa cukrzycowa

Korzyści płynące z aplikacji magnetoterapii

W wypadku stopy cukrzycowej magnetoterapia pulsacyjna marki Biomag łagodzi objawu sekundarne. Odziałuje antydegeneratywnie na tkankę nerwową i wazodylatacyjnie na naczynia włosowane i przedwłosowate. W ten sposób oddala i zmiejsza ryzyka występowania komplikacji cukrzycowych i poprawia jakość życia. Sprawdza się doskonale w procesie gojenia wrzodów bercowych i innych problemów naczyniowych u cukrzyków. Długoterminowe stosowanie w cukrzycy dziecięcej i starczej daje doskonałe rezulaty. Aplikacje rozpoczynamy stopniowo, najlepiej od kończyn dolnych. W ten sposób zmniejszamy ryzyko silniejszej reakcji adaptacyjnej.

Aplikacje magnetoterapii

Aplikujemy częstotliwości wazodylatacyjne na zaburzenia ukrwienia kończyn i ewentualnie wazodylatacyjne i stymulujące na okolicę brzucha (wątroba, nerki i trzustka), najlepiej dużym solenoidem lub aplikatorem składanym, płaskim.

Magnetoterapia a stopa cukrzycowa – Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na stopę cukrzycową? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych