Stopa cukrzycowa

Edytor: | 2. lipca 2019
Diabetická noha - popis diagnózy
Zdjęcie: Stopa cukrzycowa

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nas

Charakterystyka stopy cukrzycowej: w następstwie cukrzycy rozwija się neuropatia cukrzycowa i mikroangiopatia, pojawia się uszkodzenie drobnych naczyń krwionośnych i wyraźne pogorszenie warunków do zaopatrywania tkanek w tlen oraz substancje odżywcze. Dochodzi do gromadzenia się kwaśnych metabolitów w tkankach i ciągłego pogarszania się stanu zdrowia. W następstwie występują zmiany troficzne w tkankach prowadzące do owrzodzeń podudzi i amputacji.

Cel aplikacji magnetoterapie

W wypadku stopy cukrzycowej aplikacje mają na celu łagodzenie bólu i poprawę krążenia w tkankach. Poprzez wsparcie przepływu krwi – rozszerzenie naczyń – uzyskujemy zwiększoną podaż tlenu i substancji odżywczych oraz wypłukujemy nagromadzone kwaśne metabolity. W ten sposób zwiększamy szansę uratowania kończyny i łagodzimy wtórne następstwa cukrzycy w układzie naczyniowym.

Wykorzystanie magnetoterapii

Cukrzyca to choroba przewlekla z trwałym zaburzeniem przemiany glukozy, która prowadzi do podwyższonych stężeń glukozy we krwi i innych zmian metabolizmu białek, tłuszczów i cukrów. W wyniku tych zaburzeń mogą rozwinąć się zmiany chorobowe we włóknach nerwowych (neuropatia cukrzycowa) i drobnych naczyniach (mikroangiopatia cukrzycowa).  Powikłania (wtórne upośledzenie) obejmują: retinopatię cukrzycową (która może prowadzić nawet do ślepoty), nefropatię cukrzycową (w następstwie której dochodzi do zajęcia nerek i ich uszkodzenia), neuropatię cukrzycową (naruszającą wszelkie funkcje sympatyczne i parasympatyczne), makroangiopatię (obejmującą chorobę naczyń obwodowych, naczyń mózgowych i chorobę niedokrwienną serca a w kończynach dolnych tzw. stopę cukrzycową).

Korzyści płynące z aplikacji magnetoterapii

W wypadku stopy cukrzycowej magnetoterapia pulsacyjna marki Biomag łagodzi objawu sekundarne. Odziałuje antydegeneratywnie na tkankę nerwową i wazodylatacyjnie na naczynia włosowane i przedwłosowate. W ten sposób oddala i zmiejsza ryzyka występowania komplikacji cukrzycowych i poprawia jakość życia. Sprawdza się doskonale w procesie gojenia wrzodów bercowych i innych problemów naczyniowych u cukrzyków. Długoterminowe stosowanie w cukrzycy dziecięcej i starczej daje doskonałe rezulaty. Aplikacje rozpoczynamy stopniowo, najlepiej od kończyn dolnych. W ten sposób zmniejszamy ryzyko silniejszej reakcji adaptacyjnej.

Aplikacje magnetoterapii

Aplikujemy częstotliwości wazodylatacyjne na zaburzenia ukrwienia kończyn i ewentualnie wazodylatacyjne i stymulujące na okolicę brzucha (wątroba, nerki i trzustka), najlepiej dużym solenoidem lub aplikatorem składanym, płaskim.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Urządzenia Biomag używam na chorą nogę - lewą, gdzie mam owrzodzenie. Szarpiący ból wrzodów łagodnieje, zmniejsza się obrzęk i zwiększa się wydzielanie z ran. Jest też mniej otwartych ran.

Jozef Marták, Moravské Lieskové

Z urządzenie Biomag jestem bardzo zadowolony. Aplikuję na cukrzycę, ból w krzyżu, cukrzycową stopę, prostatę, ból gardła i inne.

Zdeněk Moravec

Magnetoterapia pomogła mi w bólach nóg związanych z cukrzycą. Nie muszę brać leków, nogi mnie przestały boleć.

Mária Sitárová, Havířov

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

  • Cukrzycy
  • Bólów kręgosłupa
  • Owrzodzeń żylakowych
  • Wysokiego ciśnienia
  • Zespołu cieśni nadgarstka
  • Choroby zwyrodnieniowej stawów
  • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Firma Biomag Medical s.r.o. oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Naszym celem jest, by każdy mógł osobiście wypróbować urządzenia oraz sprawdzić działanie terapii. Koszty takiej usługi to zazwyczaj około 70 euro, w zależności od lokalizacji najbliższego partnera Biomag.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj działanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych