Zapalenie stawów kręgosłupa

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka zapalenie stawów kręgosłup: z programu korzystamy głównie u pacjentów z zapaleniem stawów kręgosłupa.

Cel aplikacji magnetoterapii

W przypadku zapalenia stawów kręgosłupa celem apliakcji jest przede wszystkim ograniczenie objawów zapalnych, łagodzenie bólu i poprawa ruchomości. Magnetoterapia stwarza lepsze warunki do gojenia i normalnej funkcji poprzez oddziaływanie na układ naczyniowy, poprawę dopływu utlenowanej krwi i substancji odżywczych oraz usuwanie metabolitów. Poprawia warunki do procesów gojenia.

Doświadczenie pacjenta

W dzieciństwie przeszłam zapalenie kręgosłupa. Jego wynikiem było paraliż mięśni około kręgosłupowych, upośledzenie całego kręgosłupa. Z bólu nie mogłam ani siedzieć ani leżeć. Z urządzenia korzystam 3 razy dziennie, chodzę bez bólu, mogę siedzieć, wstać z krzesła.

Dana Prošková, České Budějovice

Przez dłuższy czas cierpiałam na bóle kręgosłupa i po dłuższych spacerach bólami kolana, kupiłam sobie urządzenie Biomag. Już po kilku aplikacjach ból kolana złagodniał a bóle kręgosłupa zniknęły zupełnie.

Pavla Břenková, Ostrava-Habrůvka

Wykorzystanie magnetoterapie

W zapaleniu stawów kręgosłupa chodzi przede wszystkim o  Chorobę Bechterewa, czyli specyficzne zapalne schorzenie kręgosłupa z zaburzeniem układu odpornościowego i stawów międzykręgowych, które ma długotrwały i stopniowo pogarszający się przebieg. Prowadzi do wyraźnego ograniczenia ruchomości, której towarzyszy dotkliwy ból.

Reumatoidalne zapalenie stawów kręgosłupa to choroba kręgosłupa, która charakteryzuje się zapaleniem struktur stawowych, powstaniem tkanki ziarninowej, niszczeniem chrząstki, poluźnieniem więzadeł lub bliznowaceniem.

Z punktu widzenia terapii ważna jest zmiana środowiska życia i trybu życia, rehabilitacja,leczenie sanatoryjne oraz leki o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym.

Dla magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości marki Biomag zapalenie stawów kręgosłupa jest jednym z podstawowych wskazań. Pacjentom pomaga przede wszystkim działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, przeciwzapalne i gojące. Magnetoterapia pomaga w schorzeniach przewlekłych poprawiać ruchomość i spowalniać kolejne uszkodzenia stawów, przynosi ogólną ulgę w bólu.

Możesz leczyć te choroby

  • Zwyrodnienia (artroza) kręgosłupa
  • Ucisk nerwów (przewlekły)
  • Zapalenie stawów kręgosłupa
  • Rwa kulszowa
  • Bóle kręgosłupa
  • Choroba Bechterewa

Aplikacje magnetoterapii

Łagodzimy ból niskimi częstotliwościami 4-6 Hz a następnie łączymy z programami regenerującymi 25 – 50 Hz. Odpowiedni aplikator wybieramy adekwatnie do miejsca bólu – najczęściej solenoid na małe stawy i duży, płaski lub stołowy aplikator na kręgosłup.

Magnetoterapia w zapaleniu stawów kręgosłupa. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na zapalenie stawów kręgosłupa? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych