Zapalenie stawów kręgosłupa

Edytor: | 2. lipca 2019
Artritidy páteře - popis diagnózy
Zdjęcie: Zapalenie stawów kręgosłupa

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nas

Charakterystyka zapalenie stawów kręgosłup: z programu korzystamy głównie u pacjentów z zapaleniem stawów kręgosłupa.

Cel aplikacji magnetoterapii

W przypadku zapalenia stawów kręgosłupa celem apliakcji jest przede wszystkim ograniczenie objawów zapalnych, łagodzenie bólu i poprawa ruchomości. Magnetoterapia stwarza lepsze warunki do gojenia i normalnej funkcji poprzez oddziaływanie na układ naczyniowy, poprawę dopływu utlenowanej krwi i substancji odżywczych oraz usuwanie metabolitów. Poprawia warunki do procesów gojenia.

Wykorzystanie magnetoterapie

W zapaleniu stawów kręgosłupa chodzi przede wszystkim o  Chorobę Bechterewa, czyli specyficzne zapalne schorzenie kręgosłupa z zaburzeniem układu odpornościowego i stawów międzykręgowych, które ma długotrwały i stopniowo pogarszający się przebieg. Prowadzi do wyraźnego ograniczenia ruchomości, której towarzyszy dotkliwy ból.

Reumatoidalne zapalenie stawów kręgosłupa to choroba kręgosłupa, która charakteryzuje się zapaleniem struktur stawowych, powstaniem tkanki ziarninowej, niszczeniem chrząstki, poluźnieniem więzadeł lub bliznowaceniem.

Z punktu widzenia terapii ważna jest zmiana środowiska życia i trybu życia, rehabilitacja,leczenie sanatoryjne oraz leki o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym.

Dla magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości marki Biomag zapalenie stawów kręgosłupa jest jednym z podstawowych wskazań. Pacjentom pomaga przede wszystkim działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, przeciwzapalne i gojące. Magnetoterapia pomaga w schorzeniach przewlekłych poprawiać ruchomość i spowalniać kolejne uszkodzenia stawów, przynosi ogólną ulgę w bólu.

Aplikacje magnetoterapii

Łagodzimy ból niskimi częstotliwościami 4-6 Hz a następnie łączymy z programami regenerującymi 25 – 50 Hz. Odpowiedni aplikator wybieramy adekwatnie do miejsca bólu – najczęściej solenoid na małe stawy i duży, płaski lub stołowy aplikator na kręgosłup.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Przez dłuższy czas cierpiałam na bóle kręgosłupa i po dłuższych spacerach bólami kolana, kupiłam sobie urządzenie Biomag. Już po kilku aplikacjach ból kolana złagodniał a bóle kręgosłupa zniknęły zupełnie.

Pavla Břenková, Ostrava-Habrůvka

W dzieciństwie przeszłam zapalenie kręgosłupa. Jego wynikiem było paraliż mięśni około kręgosłupowych, upośledzenie całego kręgosłupa. Z bólu nie mogłam ani siedzieć ani leżeć. Z urządzenia korzystam 3 razy dziennie, chodzę bez bólu, mogę siedzieć, wstać z krzesła.

Dana Prošková, České Budějovice

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

  • Cukrzycy
  • Bólów kręgosłupa
  • Owrzodzeń żylakowych
  • Wysokiego ciśnienia
  • Zespołu cieśni nadgarstka
  • Choroby zwyrodnieniowej stawów
  • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Firma Biomag Medical s.r.o. oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Naszym celem jest, by każdy mógł osobiście wypróbować urządzenia oraz sprawdzić działanie terapii. Koszty takiej usługi to zazwyczaj około 70 euro, w zależności od lokalizacji najbliższego partnera Biomag.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj działanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych