Stany zapalne stawów ręki i nadgarstka

Edytor: | 14. lutego 2020

Odczuwasz silny ból w stawach ręki lub nadgarstka? Towarzyszy mu obrzęk, zdrętwienie i zaczerwienienia?
Może to być choroba zapalna stawów, która po pewnym czasie może prowadzić do pogorszenia ruchliwości i powstania deformacji. Na przykład do deformacji palców i dłoni.

Záněty kloubů ruky a zápěstí - popis diagnózy
Zdjęcie: Stany zapalne stawów ręki i nadgarstka

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nasa

Stany zapalne stawów ręki i nadgarstka – opis i przyczyny powstawania

Wśród stanów zapalnych stawów ręki i nadgarstka wyróżniamy postać infekcyjną (reaktywną) i nieinfekcyjną. Najczęstszą przyczyną nieinfekcyjnego zapalenia drobnych stawów ręki i nadgarstka jest reumatoidalne zapalenie stawów.
Pierwszymi objawami są większe zmęczenie, osłabienie, brak apetytu i podwyższona temperatura.

Stan zapalny stawu powoduje obrzęki, ból i stwardnienie. Skóra nad stawem jest zwykle cieplejsza, a jeśli zapalenie stawu i nadgarstka trwa dłużej, prowadzi do uszkodzenia chrząstki i kości.

W najcięższych przypadkach zapalenia stawów zanikają części kości, tworzące powierzchnie stawów. Prowadzi to do deformacji stawów. Na przykład do przekrzywienia palców w stronę palca małego. Na stawach mogą powstawać narośle.

Przyczyną powstawania reumatoidalnego zapalenia stawów jest upośledzenie systemu immunologicznego. Choroba wpływa na życie pacjenta, uniemożliwia normalne codzienne czynności i może prowadzić do trwałej niepełnosprawności.

Czynnikami ryzyka są:

 • nadwaga i otyłość,
 • zranienia,
 • przeciążanie stawów nieodpowiednim, powtarzalnym ruchem.

Leczenie stanów zapalnych rąk i nadgarstków – pozbądź się problemów


Leczenie infekcyjnego zapalenia
stawu ręki lub nadgarstka polega na podawaniu leków w celu wyeliminowania konkretnego czynnika sprawczego choroby.

Leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów polega na łagodzeniu bólu i spowolnieniu rozwoju choroby. Stosowane są tak zwane leki modyfikujące przebieg choroby (DMARDs Disease Modifyng Antirheumatic Drugs), niesteroidowe leki przeciwzapalne i kortykosteroidy.

Wspomagające leczenie przeciwbólowe może obejmować terapię polem pulsującym 3D i ultradźwięk, laser, światło spolaryzowane, galwanizację oraz termoterapię.

Pod względem terapeutycznym ważne jest otoczenie i styl życia pacjenta. Profilaktyka polega na kompleksowej dbałości o system odpornościowy.

Terapia pola pulsującego 3D Biomag przyczynia się do leczenia stanów zapalnych stawów ręki i nadgarstka.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Disease Modifyng Antirheumatic Drugs (DMARDs) – leki przeciwreumatyczne.
 • Niesteroidowy lek przeciwreumatyczny – niesteroidowy środek działający przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.
 • Działanie analgetyczne – efekt przeciwbólowy.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Jakie są korzyści płynące z terapii w przypadku stanów zapalnych stawów ręki i nadgarstka.

 • Pomaga uśmierzać ból.
 • Działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.
 • Pomaga poprawiać ruchliwość i spowalnia postęp choroby.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w warunkach domowych.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania dodatkowych leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywny wpływ terapii pola pulsującego (PEMF) na zapalenie stawów został już potwierdzony licznymi badaniami. Jednym z nich jest badanie kliniczne przeprowadzone przez R. Selvama (2007 r.), opublikowane w czasopiśmie naukowym Life Sciences, które wykazało, że terapia polem pulsującym (PEMF) działa przeciwzapalnie na ogniska artretyzmu. Z opublikowanego artykułu wynika, że terapia polem pulsującym 3D Biomag przyczynia się do leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów. Więcej na temat badania klinicznego.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Około rok temu kupiliśmy wasze urządzenie i mogę stwierdzić, że i mnie i żonie pomaga w problemach zdrowotnych. Chodzi przede wszystkim o bóle kręgosłupa i żylaki, które mają charakter trwały, i kwestie przejściowe jak np. ból głowy czy nadgarstka.

Karel Kratochvíl, Humpolec

Urządzenie kupiliśmy w czasie, kiedy jeszcze oboje pracowaliśmy. Mąż potrzebował pomocy w leczeniu astmy, urazu barku, bólu pleców, kolan i nadgarstka.

Marie Homolková, Čechtice

Urządzenie Biomag pomaga nam w walce z kręgosłupem, obrzękami stóp i kostek oraz z ostrogą. Pomaga też w rozluźnieniu skurczy nóg i rąk.

Ladislav i Marie Kubovi, Praha

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych