Zapalenie stawów nadgarstka i ręki

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka zapalenia stawów nadgarstka i ręki: najczęstszą przyczyną zapaleń drobnych stawów ręki i nadgarstka jest reumatoidalne zapalenie stawów. Zapalenie wewnątrzstawowe powoduje obrzęk, ból i zesztywnienie, skóra nad stawem bywa ucieplona, a jeśli zapalenie utrzymuje się przez dłuższy czas, prowadzi do uszkodzenia chrząstki i kości, w efekcie w kości dochodzi do destrukcji. W najpoważniejszych przypadkach następuje zanik część kości tworzących powierzchnie stawowe. To prowadzi do zniekształceń w stawach.

Przyczyną reumatoidalnego zapalenia stawów jest zaburzenie układu odpornościowego, choroba obniża jakość życia pacjenta i może prowadzić do trwałego inwalidztwa. Z punktu widzenia terapii ważna jest zmiana środowiska życia i trybu życia, rehabilitacja, leczenie sanatoryjne oraz leki o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym.

Wykorzystanie magnetoterapii

Zapalenie stawów nadgarstka jest jednym z podstawowych wskazań do zastosowania magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości marki Biomag. Zaletą jest jej działanie analgetyczne, przeciwobrzękowe, przeciwzapalne i gojące. W zaburzeniach przewlekłych magnetoterapia wspomaga poprawę ruchomości i hamuje dalsze uszkodzenie stawów oraz przynosi ogólną ulgę od bólu.

Doświadczenie pacjenta

Urządzenie kupiliśmy w czasie, kiedy jeszcze oboje pracowaliśmy. Mąż potrzebował pomocy w leczeniu astmy, urazu barku, bólu pleców, kolan i nadgarstka.

Marie Homolková, Čechtice

Około rok temu kupiliśmy wasze urządzenie i mogę stwierdzić, że i mnie i żonie pomaga w problemach zdrowotnych. Chodzi przede wszystkim o bóle kręgosłupa i żylaki, które mają charakter trwały, i kwestie przejściowe jak np. ból głowy czy nadgarstka.

Karel Kratochvíl, Humpolec

Urządzenie Biomag pomaga nam w walce z kręgosłupem, obrzękami stóp i kostek oraz z ostrogą. Pomaga też w rozluźnieniu skurczy nóg i rąk.

Ladislav i Marie Kubovi, Praha

Aplikacje magnetoterapii

W przypadku zapalenia stawów nadgarstka i ręki w pierwszej kolejności łagodzimy ból, stosując niskie częstotliwości 4-6 Hz, a po złagodzeniu bólu kombinujemy z programami regeneracyjnymi 25-50 Hz. Najczęściej stosujemy aplikator solenoid na małe stawy i nadgarstki.

Możesz leczyć te choroby

  • Łokieć tenisisty
  • Kanał nadgarstka
  • Zaburzenia ukrwienia kończyn górnych (choroba niedokrwienna kończyn górnych)
  • Zespół Raynauda
  • Zapalenie stawów nadgarstka i ręki
  • Zespół bolesnego barku

Magnetoterapia a zapalenie stawów nadgarstka i ręki. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w leczenie zapalenia stawów nadgarstka i ręki? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych