Zespół bolesnego barku

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka zespołu bolesnego barku: całą grupę zaburzeń stawu barkowego określa się jako zespół bolesnego barku. Objawia się bólem w obszarze barku z ograniczeniem ruchomości. Zespół obejmuje zaburzenie co najmniej jednej miękkiej struktury stawu barkowego: mięśni, ścięgien, kaletek maziowych, więzadeł, torebki stawowej lub obrąbka stawowego, które często nie mają bezpośredniego związku z urazem barku.

Przyczyny zespołu bolesnego barku to uszkodzenia mięśni stożka rotatorów, schorzenia zapalne lub zwyrodnieniowe, zapalenie powłoki stawowej, pierwotne zaburzenia stawu barkowo-obojczykowego i wtórne zmiany pochodzące od kręgosłupa szyjnego itp. Przewlekłe ciężkie stany prowadzą do odruchowego przykurczu włókna torebki stawowej. Stopniowo pogarsza się ruchomość stawu barkowego i dochodzi do tzw. zespołu barku zamrożonego.

Jeśli odwodzenie w zakresie ok. 60-120 stopni jest bolesne, chodzi o tzw. zespół zakleszczenia, tzn. uszkodzenie ścięgien stożka rotatorów lub ogólny ucisk w przestrzeni pod tętnicą barkową z innych przyczyn (np. zapalenie kaletki maziowej). W przypadku zespołu zakleszczenia bardziej ograniczona i bolesna bywa wewnętrzna rotacja niż zewnętrzna, w odróżnieniu od zespołu barku zamrożonego, gdzie dochodzi do wyraźnego ograniczenia ruchów we wszystkich kierunkach.

Wykorzystanie magnetoterapii

Zespół barku zamrożonego jest jednym z podstawowych wskazań do zastosowania magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości marki Biomag. Zaletą jest jej działanie analgetyczne, przeciwobrzękowe, przeciwzapalne i gojące. Magnetoterapia wspomaga łagodzenie bólu, poprawia ruchomość, działa przeciwzapalnie i przynosi ogólną ulgę.

Doświadczenie pacjenta

Żona miała problemy z prawym biodrem i lewym ramieniem. Ból całkowicie ustąpił lub w znacznej mierze złagodniał.

Jan Klouda, Červený Kříž

Urządzenie do magnetoterapii Biomag wykorzystuję do leczenia problemów z kręgosłupem oraz kolanami i barkami. Mam 63 lata i odkąd wykonuję aplikacje moje problemy są minimalne.

Emil Wantuła, Siemianowice

Jako masażysta polecam magnetoterapię swoim klientom. Świetne efekty obserwuję w przypadku mięśni pleców, które są zesztywniałe po przeziębieniach, przeciągach. Magnetoterapia sprawdza się również u noworodków z dziecięcym porażeniem mózgowym, po wylewach, zamrożonych barkach.

Lenka Vidurková, Vracov

Aplikacje magnetoterapii

W przypadku bolesnego barku w pierwszej kolejności łagodzimy ból, stosując codziennie kilkakrotnie niskie częstotliwości 4-6 Hz, a po złagodzeniu bólu rozpoczynamy stosowanie programów regeneracyjnych 25-50 Hz. Najczęściej stosujemy specjalny aplikator na ramię i płaski na odcinek szyjny kręgosłupa.

Możesz leczyć te choroby

  • Zespół Raynauda
  • Kanał nadgarstka
  • Zaburzenia ukrwienia kończyn górnych (choroba niedokrwienna kończyn górnych)
  • Łokieć tenisisty
  • Zespół bolesnego barku
  • Bóle poamputacyjne

Magnetoterapia a zespół bolesnego barku. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na zespół bolesnego barku? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych