Zespół bolesnego barku, zamrożony bark

Edytor: | 14. lutego 2020

Odczuwasz silny ból barku w spoczynku i podczas aktywności? Ból przeszkadza we śnie? Jeśli ruchomość barku jest ograniczona we wszystkich kierunkach, szczególnie w ruchu obrotowym i ruchach ramion powyżej poziomu barku, możesz cierpieć na zespół zamrożonego barku.

Zmrzlé rameno - popis syndromu zmrzlého ramene
Zdjęcie: Zespół bolesnego barku, zamrożony bark

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nasa

Zamrożony bark – opis i przyczyny

Zespół zamrożonego barku to schorzenie stawu ramiennego. Poprzez powtarzające się mikrourazy (niewidoczne gołym okiem) dochodzi do uszkodzenia ścięgien i ich zaczepów.
W dotkniętych obszarach dochodzi do osadzania się wapnia. Zdjęcia rentgenowskie pokazują zwapnienia w obszarze ścięgien i kaletki (worka wokół stawów). Zespół bolesnego barku charakteryzuje się silnym bólem. Ruchliwość barku jest bardzo ograniczona.

Tak zwany zamrożony bark jest formą zespołu bolesnego barku. W przypadku zespołu zamrożonego barku bolesna ostra faza prowadzi do stopniowego zesztywnienia barku, tak zwanego zamrożenia. Wynika to z reakcji torebki więzadła na uszkodzenie.


Istnieje szereg przyczyn bólu i sztywności barku:

 • uraz, przeciążenie lub przeziębienie barku,
 • zwyrodnienia lub stany zapalne,
 • zakażenia oraz przyczyny neurologiczne.

W kości mogą pojawić się wtórne zmiany nowotworowe przy raku płuc, piersi, tarczycy, nerek lub prostaty, prowadząc do bolesnych objawów w okolicy barku.

Częstym zjawiskiem jest tak zwany ból przeniesiony, kiedy ból kręgosłupa w odcinku szyjnym jest przenoszony na ramię.

Leczenie zamrożonego barku, zespołu bolesnego barku – pozbądź się bólu

Leczenie bólu barku polega na terapii przyczyny jego powstawania.

Podstawowym celem leczenia zespołu bolesnego barku i zespołu zamrożonego barku jest zapobieganie powstawania bólu. W tym celu stosuje się leki przeciwbólowe, niesteroidowe leki przeciwreumatyczne i lokalne kortykosteroidy.

Integralną częścią leczenia są ćwiczenia i fizykoterapia.
Zalecamy nauczenie się od swego fizjoterapeuty kilkućwiczeń, które pomogą ci utrzymać lub zwiększyć zakres ruchu w ramieniu. Fizjoterapia wykorzystuje terapię pola pulsującego 3D i terapię ultradźwiękową. W poważniejszych przypadkach konieczna jest interwencja chirurgiczna.

Terapia pola pulsującego 3D Biomag pomaga rozwiązać problem sztywności ramion, zespołu bolesnego barku, zespółu zamrożonego barku.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Leki analgetyczne – środki przeciwbólowe.
 • Kortykoidy – hormony steroidowe stosowane w celach przeciwzapalnych), do podania miejscowego.
 • Mikrourazy – drobne, często niewidoczne zranienia.
 • Niesteroidowy lek przeciwreumatyczny – niesteroidowy środek działający przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.
 • Spondyloza – uszkodzenie kręgów kręgosłupa.
 • Kaletka – mała torebka wokół stawów i ścięgien, służy do zmniejszenia tarcia w miejscach narażonych na znaczne ruchy i nacisk.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Jakie korzyści płyną z terapii w przypadku „zamrożonego barku”, zespołu bolącego barku?

 • Przyczynia się do łagodzenia bólu i poprawy ruchliwości.
 • Działa przeciwzapalnie i może przynieść ogólną ulgę.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w warunkach domohttps://www.biomag-magnetoterapia.pl/leczenie-uzupelniajace-w-zespole-bolesnego-barku/wych.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania dodatkowych leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywny wpływ terapii pola pulsującego (PEMF) w leczenie bólu barku został już potwierdzony licznymi badaniami. Jednym z nich jest badanie kliniczne przeprowadzone przez angielskich i włoskich lekarzy w 2015 roku na 66 pacjentach, którzy przeszli operację pierścienia rotatorów. Eksperyment wykazał, że ​terapia pulsacyjna (PEMF) jest odpowiednim leczeniem wspomagającym leczenie barku. Fakt ten potwierdza, że terapia polem pulsującym 3D  Biomag może pomóc w łagodzeniu dolegliwości bólowych i zmniejszeniu zesztywnienia barku po operacji. Więcej na temat badania klinicznego.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

W zimie 2002 pojawiło się u mnie zapalenie nerwu ramiennego, nie mogłam ruszyć ręką. Urządzenie Biomag pożyczyłam od siostry i zaczęłam korzystać z podstawowych aplikacji 2 razy dziennie. Po 3 tygodniach dolegliwości minęły.

Broňa Poláková, Nemyčeves

Urządzenie do magnetoterapii Biomag wykorzystuję do leczenia problemów z kręgosłupem oraz kolanami i barkami. Mam 63 lata i odkąd wykonuję aplikacje moje problemy są minimalne.

Emil Wantuła, Siemianowice

Żona miała problemy z prawym biodrem i lewym ramieniem. Ból całkowicie ustąpił lub w znacznej mierze złagodniał.

Jan Klouda, Červený Kříž

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych