Złamania

Edytor: | 27. listopada 2020

Czy po kontuzji odczuwasz silny ból i czy ból narasta przy każdej próbie ruchu? Czy pojawia się obrzęk lub zasinienie? To może być złamanie. Należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Jeśli nie jest to możliwe, ważne jest, aby unieruchomić złamaną kończynę do czasu kontaktu z lekarzem.

Zlomeniny – popis diagnózy
Zdjęcie: Złamania

Szukasz pomocy?

Chcesz pozbyć się dolegliwości?

Złamania – opis i przyczyny

Złamanie (łac. fractura) oznacza sytuację, w której została naruszona integralność kości.

Najczęstszą przyczyną jest uraz w wyniku wypadku drogowego, upadku itp.

Złamania pojawiają się też w wyniku zmęczenia. Wynikają z powtarzających się mikrourazów, powstających podczas przeciążania lub patologicznego osłabienia kości, np. przez osteoporozę.

Jak rozpoznać złamanie?

Najsilniejszym objawem jest ból, obrzęk lub zasinienie w miejscu urazu. Czasami może wystąpić deformacja kończyny lub krwawienie w miejscu złamania. Nie jest możliwy normalny ruch.

W zależności od uszkodzenia skóry można je podzielić na otwarte (z towarzyszącym krwawieniem zewnętrznym) i zamknięte (bez przerwania skóry).

Ryzyko może obejmować uszkodzenie nerwów i możliwy paraliż. Uszkodzenie naczyń krwionośnych może prowadzić do wstrząsu w wyniku krwawienia. Równie groźnym powikłaniem jest infekcja.

W procesie gojenia istnieje ryzyko powstania stawu rzekomego, kiedy to części kości nie zrastają się i pozostają ruchome.

Leczenie złamań – pozbądź się dolegliwości

Jeśli dojdzie do uszkodzenia naczynia krwionośnego, pierwsza pomoc polega na zatrzymaniu krwawienia. Następnie należy unieruchomić złamaną kończynę oraz przetransportować chorego do lekarza.

Leczenie polega na nastawieniu kości i unieruchomieniu. Po zrośnięciu się kości następuje rehabilitacja aż do osiągnięcia pełnej sprawności. Czasami konieczna jest interwencja chirurgiczna. Unieruchomienie może być gipsowe, plastikowe lub ortezą.

Nieodłączną częścią leczenia jest rehabilitacja, która wyraźnie przyczynia się do osiągnięcia pełnej sprawności.

Od pierwszych dni po urazie może być stosowana terapia pulsacyjna 3D Biomag. Celem aplikacji jest oddziaływanie nie tylko na tkanki miękkie, ale także na tkankę kostną i chrząstkę. Ponadto znacznie wspomaga i przyspiesza gojenie oraz odnowę uszkodzonych tkanek.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Złamanie wieloodłamowe – złamanie, w którym kość rozpada się na kilka kawałków, złamanie jest trudniejsze do wyleczenia.
 • Złamanie impresywne – złamanie, które jest wynikiem użycia siły na niewielkim obszarze kości, który jest wypychany do wewnątrz (na przykład złamanie kości czaszki).

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Wpływ terapii pulsacyjnej na złamania

 • Pomaga przyspieszyć gojenie.
 • Uaktywnia tworzenie się nowej tkanki (szybkie tworzenie się kości i zwapnienie).
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w warunkach domowych.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania dodatkowych leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywny wpływ terapii pulsacyjnej (PEMF) na leczenie złamań jest poparty wieloma badaniami. Przykładem może być badanie kliniczne przeprowadzone przez zespół W.J. Sharrarda w Royal Hallamshire Hospital w Sheffield w Anglii, które potwierdza, że ​​terapia pulsacyjna (PEMF) znacząco wpływa na gojenie się złamań kości piszczelowej, znacznie skracając czas leczenia, ale także poprawiając jakość zrost kości. Z opublikowanego tekstu wynika, że terapia pulsacyjna 3D marki Biomag może przyczynić się do poprawy zdrowia w przypadku chorób prostaty. Więcej na temat badania naukowego.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Po złamaniu goleni i zdjęciu gipsu oraz po kilkumiesięcznej rehabilitacji zostałem ze zesztywniałą, obrzmiałą i bolącą kostką. Po kupnie urządzenia do magnetoterapii ból ustąpił. Urządzenie pomaga całej rodzinie.

Hana Hobzová, Sázava

Przeszedłem złamanie obu, chorych na artrozę kolan. Zażywałem mnóstwo lekarstw. Po kupnie urządzenia Biomag, pojawiła się ulga. Już nie mam takich bólów.

František Maňák, Karviná

Po złamaniu dwóch kręgów w odcinku krzyżowym kręgosłupa i pobycie w szpitalu i długiej rehabilitacji, męczył mnie ból nie do zniesienia. Rozpoczęłam leczenie magnetoterapią, po pół roku problemy zniknęły ból.

Jiřina Boráková, Havířov

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych