Złamania - przedstawia zalecane leczenie

Edytor: | 14. lutego 2020
Zlomeniny – popis diagnózy
Zdjęcie: Złamania

Hledáte řešení zdravotních problémů?

Zeptejte se nás

Charakterystyka programu „złamania”: program aplikuje się w przypadku złamań i uszkodzeń kości oraz chrząstek jak najszybciej po powstaniu uszkodzenia i po zaopatrzeniu chirurgicznym.

Cel aplikacji magnetoterapii

Pulsacyjna magnetoterapia o niskiej częstotliwości wpływa nie tylko na tkanki miękkie, ale także na tkankę kostną i chrząstkę oraz wyraźnie wspomaga i przyspiesza gojenie, powstawanie nowych tkanek i odnowę uszkodzonych.

Wykorzystanie magnetoterapii

Aplikacje magnetoterapii wspierają przemianę materii i mikrokrążenie utlenowanej krwi, co prowadzi do szybszego usuwania metabolitów i stymulacji procesów gojenia. Przyspieszenie gojenia i regeneracji kości i tkanek po stosowaniu magnetoterapii zostało potwierdzone i jest łączone z niespecyficznym podrażnianiem błony cytoplazmatycznej. Następuje wtedy aktywacja łańcucha metabolicznego, którego kluczowym punktem jest zmiana w liczbie cyklicznych nukleotydów. W wypadku gojenia się kości dochodzi do aktywacji osteoklastów.

Magnetoterapia wyraźnie przyspiesza proces gojenia, aktywuje tworzenie nowych tkanek, budowę kości, mineralizację, podnosi czułość na parathormon. Dlatego wykorzystuje się ją do przyspieszania gojenie się złamania, gojenia się stawów rzekomych oraz wzmacnienia rozluźnionych i bolesnych endoprotez. Pod wpływem magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości rośnie poziom proteoglikanów. Chrząstka, wg Chvojky, podnosi swoją aktywność nawet o 22 %,  co naturalnie wpływa pozytywnie na gojenie i regenerację złamań, o których mówi się, że trudno poddają się leczeniu. Przyspieszenie procesów gojenia złamań zostało udowodnione nie tylko dla kości, ale też dla tkanek miękkich.

Aplikacje magnetoterapii

Magnetoterapię stosujemy miejscowo na tę część ciała, w której chcemy przyspieszyć procesy; korzystamy z niej przez wiele godzin w długim okresie czasu.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Przeszedłem złamanie obu, chorych na artrozę kolan. Zażywałem mnóstwo lekarstw. Po kupnie urządzenia Biomag, pojawiła się ulga. Już nie mam takich bólów.

František Maňák, Karviná

Po złamaniu goleni i zdjęciu gipsu oraz po kilkumiesięcznej rehabilitacji zostałem ze zesztywniałą, obrzmiałą i bolącą kostką. Po kupnie urządzenia do magnetoterapii ból ustąpił. Urządzenie pomaga całej rodzinie.

Hana Hobzová, Sázava

Po złamaniu dwóch kręgów w odcinku krzyżowym kręgosłupa i pobycie w szpitalu i długiej rehabilitacji, męczył mnie ból nie do zniesienia. Rozpoczęłam leczenie magnetoterapią, po pół roku problemy zniknęły ból.

Jiřina Boráková, Havířov

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

  • Cukrzycy
  • Bólów kręgosłupa
  • Owrzodzeń żylakowych
  • Wysokiego ciśnienia
  • Zespołu cieśni nadgarstka
  • Choroby zwyrodnieniowej stawów
  • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Naszym celem jest, by każdy mógł osobiście wypróbować urządzenia w warunkach domowych oraz doświadczyć działania terapii pulsacyjnej 3D Biomag. Koszty takiej usługi to zazwyczaj około 840 zł, na 14 dni. 

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. W obrębie Warszawy skorzystaj z bezpłatnej wizyty domowej lub przyjdź do naszego gabinetu. Teraz całkowicie za darmo!

 

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych