Artrozy kręgosłupa

Edytor: | 14. lutego 2020

Bolą cię plecy podczas ruchu i spoczynku? Jedną z możliwych przyczyn może być artroza kręgosłupa. Choroba zwyrodnieniowa stawów ogranicza ruchomość, kręgosłup jest sztywny, a rano lub bezczynności trudno jest się ruszyć.

Artróza páteře - popis diagnózy
Zdjęcie: Artrozy kręgosłupa

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nasa

Artroza – opis i przyczyny powstawania

Artroza jest jednym z najczęstszych zaburzeń mięśniowo-szkieletowych. Artroza kręgosłupa jest bardzo poważną postacią tej choroby, która może prowadzić nawet do paraliżu.

Są to zwyrodnieniowe zmiany kręgów i krążków międzykręgowych z możliwym uciskiem nerwów korzeniowych.

Dozwyrodnieniowych zmian kręgosłupa należą:

 • Spondyloartroza – choroby zwyrodnieniowe stawów międzykręgowych.
 • Spondyloza– choroba zwyrodnieniowa kręgów.

Spondyloartrozietowarzyszy pojawienie się narośli na stawach międzykręgowych. Zmiany ograniczają ruchomość, pojawia się ucisk na nerwy korzeniowe. Ucisk powoduje tak zwany ból korzeniowy.

Spondyloza prowadzi do zmian zwyrodnieniowych kręgów i do powstanie narośli. W zaawansowanym stadium choroby zrosty te mogą stać się tak duże, że łączą sąsiednie kręgi i całkowicie uniemożliwiają ruch danego odcinka kręgosłupa. Ból korzeniowy zazwyczaj promieniuje wzdłuż nerwów.

Ból jest bardzo silny. Zwykle na początku pojawia się podczas wysiłku, w późniejszych stadiach choroby jest obecny nawet w spoczynku.

Źródło schorzenia nie jest znane.

Na jego rozwój wpływają jednak:

 • przeciążenie kręgosłupa sportem lub pracą,
 • urazy kręgów,
 • niektóre choroby metaboliczne,
 • alkoholizm,
 • palenie.

Leczenie artrozy kręgosłupa – pozbądź się bólu

Leczenie zazwyczaj rozpoczyna się zachowawczo, czyli rehabilitacją i terapią fizykalną.

Leki przeciwbólowe i przeciwzapalne (paracetamol, ibuprofen) zapewniają ulgę w ostrym bólu. Nie należy jednak zażywać ich długoterminowo.

Zalecane są suplementy diety, takie jak glukozamina, siarczan chondroityny lub kwas hialuronowy.

W zaawansowanych stanach artrozy często konieczna jest interwencja chirurgiczna.

Idealną profilaktyką artrozy jest zmniejszenie masy ciała wraz z odpowiednią regularną aktywnością fizyczną. Odpowiednia aktywność fizyczna pomoże wzmocnić mięśnie i ustabilizować stawy.

Rehabilitacja w postaci terapii pola pulsującego 3D Biomag odgrywa ważną rolę w spowalnianiu rozwoju schorzenia, łagodzeniu objawów, opóźnianiu w czasie lub zapobieganiu operacji.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Etylizm – alkoholizm.
 • Spondyloartroza – choroby zwyrodnieniowe stawów międzykręgowych.
 • Spondyloza – choroba zwyrodnieniowa kręgów.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Jakie korzyści niesie terapia w przypadku artrozy kręgosłupa.

 • Pomaga łagodzić ból związany z artrozą.
 • Działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.
 • Poprawia ruchliwości.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w warunkach domowych.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania dodatkowych leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywny wpływ terapii pulsacyjnej (PEMF) w leczeniu bólu kręgosłupa został potwierdzony licznymi badaniami. Przykładem może być badanie kliniczne przeprowadzone w 2006 roku na 34 pacjentach przez zespół pod kierownictwem S.T. Sutbeyaza w Ankarze, które potwierdza znaczną ulgę w bólu u pacjentów cierpiących na osteoartretyzm odcinak szyjnego kręgosłupa, poddanych terapii pola pulsującego (PEMF). Fakt ten potwierdza, że terapia pola pulsującego 3D Biomag może pomóc w łagodzeniu dolegliwości związanych z artrozą i artretyzmem stawów i poprawić zakres ruchliwości. Więcej na temat badania klinicznego.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Magnetoterapia ogólnie łagodzi ból pleców i kręgosłupa. Korzystam z niej 2 lata, programy zmieniam. Nie wyleczy dolegliwości, ale złagodzi ból na tyle, że mogę się poruszać, nie muszę jeździć na rehabilitację, mogę się leczyć kiedy chcę, w domowych warunkach.

Jaroslav Šabatka, Protivín

Przed zastosowaniem magnetoterapii miałem silne bóle stawów biodrowych, szyjnego i lędźwiowego odcinka kręgosłupa oraz stawu ramiennego. Muszę powiedzieć, że pod wpływem aplikacji problemy ustąpiły. Ból nie jest już tak intensywny i częsty.

Jaroslav Soldán, Břidličná

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych