Zwyrodnienia (artroza) kręgosłupa

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka zwyrodnień kręgosłupa: programy wykorzystywane przy degeneratywnych zmianach w kręgach i dyskach międzykręgowych z ewentualnym uciskiem nerwów korzeniowych.

Cel aplikacji magnetoterapii

W zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa celem aplikacji jest łagodzenie bólu, rozluźnianie przykurczów mięśni i poprawa ruchomości kręgosłupa.

Doświadczenie pacjenta

Magnetoterapia ogólnie łagodzi ból pleców i kręgosłupa. Korzystam z niej 2 lata, programy zmieniam. Nie wyleczy dolegliwości, ale złagodzi ból na tyle, że mogę się poruszać, nie muszę jeździć na rehabilitację, mogę się leczyć kiedy chcę, w domowych warunkach.

Jaroslav Šabatka, Protivín

Przed zastosowaniem magnetoterapii miałem silne bóle stawów biodrowych, szyjnego i lędźwiowego odcinka kręgosłupa oraz stawu ramiennego. Muszę powiedzieć, że pod wpływem aplikacji problemy ustąpiły. Ból nie jest już tak intensywny i częsty.

Jaroslav Soldán, Břidličná

Wykorzystanie magnetoterapie

W wypadku artrozy kręgosłupa  aplikujemy skrócony program nr 3 – artrozy stawów, kiedy krótszy czas ekspozycji stosujemy codziennie. W trybie klinicznym dodaliśmy częstotliwość do 50 Hz do intensywniejszej stymulacji gojenia. Program stosujemy zazwyczaj po wcześniejszym złagodzeniu bólu programem nr 1 i dążymy do frekwencji regenerujących.
Poprzez działanie przeciwbólowe i spazmolityczne staramy się osiągnąć rozluźnienie bolesnych przykurczy mięśni i blokad. Działanie przeciobrzękowe magnetoterapii pulsacyjnej marki Biomag łagodzi obrzęki dysków międzykręgowych i sąsiednich tkanek, co zmniejsza ucisk nerwów korzeniowych. W wyniku uzyskujemy rozluźnienie kręgów i poprawę ruchomości. Aplikacje mogą poprzedzać ćwiczenia rehabilitacyjne.

Możesz leczyć te choroby

  • Choroba Bechterewa
  • Zwyrodnienia (artroza) kręgosłupa
  • Ucisk nerwów (przewlekły)
  • Rwa kulszowa
  • Przepuklina dysku międzykręgowego, ucisk nerwów, zespół korzeniowy
  • Zapalenie stawów kręgosłupa

Magnetoterapia a zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupay? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych