Zwyrodnienia (artroza) kręgosłupa

Edytor: | 2. lipca 2019
Artróza páteře - popis diagnózy
Zdjęcie: Zwyrodnienia (artroza) kręgosłupa

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nas

Charakterystyka zwyrodnień kręgosłupa: programy wykorzystywane przy degeneratywnych zmianach w kręgach i dyskach międzykręgowych z ewentualnym uciskiem nerwów korzeniowych.

Cel aplikacji magnetoterapii

W zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa celem aplikacji jest łagodzenie bólu, rozluźnianie przykurczów mięśni i poprawa ruchomości kręgosłupa.

Wykorzystanie magnetoterapie

W wypadku artrozy kręgosłupa  aplikujemy skrócony program nr 3 – artrozy stawów, kiedy krótszy czas ekspozycji stosujemy codziennie. W trybie klinicznym dodaliśmy częstotliwość do 50 Hz do intensywniejszej stymulacji gojenia. Program stosujemy zazwyczaj po wcześniejszym złagodzeniu bólu programem nr 1 i dążymy do frekwencji regenerujących.
Poprzez działanie przeciwbólowe i spazmolityczne staramy się osiągnąć rozluźnienie bolesnych przykurczy mięśni i blokad. Działanie przeciobrzękowe magnetoterapii pulsacyjnej marki Biomag łagodzi obrzęki dysków międzykręgowych i sąsiednich tkanek, co zmniejsza ucisk nerwów korzeniowych. W wyniku uzyskujemy rozluźnienie kręgów i poprawę ruchomości. Aplikacje mogą poprzedzać ćwiczenia rehabilitacyjne.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Magnetoterapia ogólnie łagodzi ból pleców i kręgosłupa. Korzystam z niej 2 lata, programy zmieniam. Nie wyleczy dolegliwości, ale złagodzi ból na tyle, że mogę się poruszać, nie muszę jeździć na rehabilitację, mogę się leczyć kiedy chcę, w domowych warunkach.

Jaroslav Šabatka, Protivín

Przed zastosowaniem magnetoterapii miałem silne bóle stawów biodrowych, szyjnego i lędźwiowego odcinka kręgosłupa oraz stawu ramiennego. Muszę powiedzieć, że pod wpływem aplikacji problemy ustąpiły. Ból nie jest już tak intensywny i częsty.

Jaroslav Soldán, Břidličná

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

  • Cukrzycy
  • Bólów kręgosłupa
  • Owrzodzeń żylakowych
  • Wysokiego ciśnienia
  • Zespołu cieśni nadgarstka
  • Choroby zwyrodnieniowej stawów
  • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Firma Biomag Medical s.r.o. oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Naszym celem jest, by każdy mógł osobiście wypróbować urządzenia oraz sprawdzić działanie terapii. Koszty takiej usługi to zazwyczaj około 70 euro, w zależności od lokalizacji najbliższego partnera Biomag.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj działanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych