Ucisk nerwów (przewlekły)

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka przewlekłego ucisku nerwów: z programu korzystamy przede wszystkim w przypadku przewlekłego bólu pleców związanego z degeneratywnymi zmianami w kręgosłupie.

Cel aplikacji magnetoterapii

W przypadku przewlekłego ucisku nerwów celem aplikacji jest przeniesienie ulgi w bólu, umożliwienie dalszej rehabilitacji, wspieranie regeneracji i utrzymywanie stanu bezbólowego. Aplikacje należy utrzymać również w okresie bezbólowym (1-2 razy dziennie).

Doświadczenie pacjenta

Z urządzenia do magnetoterapii korzystam zawsze po większym wysiłku podczas pracy w ogródku, najczęściej chodzi o ból pleców. Jestem z urządzenia zadowolona.

Helena Petrová, Brno

Z magnesu pulsacyjnego korzystam już ponad rok i jestem bardzo zadowolony. Aplikuję na bóle w krzyżu, ścierpnięte ręce, obniżenie ciśnienie, na bóle brzucha. Odkąd mam urządzenie, nie chodzę na zabiegi.

Rudolf Zubrík, Podolie

Urządzenie wykorzystuję do leczenia artrozy kolan, barków, bioder, rwy kulszowej, nerek i bólu pleców. Wszystko minęło.

Jaroslav Vomáčka, Praha

Wykorzystanie magnetoterapii

Chroniczny ucisk nerwów  polega na ucisku nerwów korzeniowych (zespoły kręgosłupowo-korzeniowe) w różnych odciankach kręgosłupa z promieniowaniem bólu i ograniczoną ruchomością – wertebrogenowy syndrom algiczny. W odróżnieniu od stanów ostrych, ból jest przewlekły – w niektórych okresach silniejszy, w innych słabszy.

Chroniczny ucisk nerów bywa najczęsiej efektem degeneracyjnych zmian w kręgosłupie – spondylozy, spondyloartrozy, osteochondrozy. Przyczyną ucisku jest przepuklina dysku lub wyrostki oddziałujące na korzeń nerwowy. W wyniku ucisku przepukliny dysku międzykręgowego i wyrostka kręgowego lub z powodu innych zmian degeneracyjnych kręgosłupa oddziałujących na korzenie nerwów powstają zespoły korzeniowe z różnymi obszarami promieniowania bólu. Znany jest szereg wertebrogenowych syndromów przewlekłego ucisku nerwów – zespołu szyjno-czaszkowy, czaszkowo-barkowy i czaszkowo-biodrowy, zespołu korzeniowe kończyny górnej, bóle kręgosłupa piersiowego, chroniczne bóle w odcinku biodrowym i krzyżowym, zespoły korzeniowe kończyny górnej, syndrom algiczny, zespół ogona końskiego.

W wertebrogenowych syndromach algicznych przy przewlekłym ucisku nerwów swoje zastosowanie znajdzie działanie przeciwbólowe, miorelaksacyjne, przeciwobrzękowe i regeneracyjne magnetoterapii pulsacyjnej marki Biomag. Sama magnetoterapia nie może jednak zlikwidować zmian anatomicznych, które wymagają ewentualnego zabiegu chirurgicznego. Można z niej jednak korzystać w trakcie przygotowania do operacji a następnie w okresie rekonwalescencji oraz profilaktycznie, zapobiegając kolenym zmianom. Magnetoterapia wpłynie również na lepsze działanie leków antyreumatycznych. Terapia magnetyczna przynosi ulgę i utrzymuje okresy bezbólowe, poprawia ruchomość i jakość życia.

Możesz leczyć te choroby

  • Ucisk nerwów (przewlekły)
  • Rwa kulszowa
  • Zwyrodnienia (artroza) kręgosłupa
  • Bóle kręgosłupa
  • Przepuklina dysku międzykręgowego, ucisk nerwów, zespół korzeniowy
  • Zapalenie stawów kręgosłupa

Aplikacje magnetoterapii

W przypadku ostrych stanów ucisku nerwów (ostrego bólu) aplikujemy niskie frekwencje przeciwbólowe 4 – 6 Hz a w stanach przewlekłych stosujemy naprzemiennie z częstotliwościami 13 -17 Hz z wyższym czynnikiem miorelaksacyjnym. Aplikator przykładamu w miesjcu ucisku nerwu rdzeniowego.

Magnetoterapie a przewlekły ucisk nerwów. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na przewlekły ucisk nerwów? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych