Impotencja

Edytor: | 2. stycznia 2019

Leczenie impotencji stało sie przedmiotem kontrolowanego techniką placebo eksperymentu klinicznego (Karpukhin & Bogomol’, 1996) łączącego terapię podciśnieniową (vacum) i aplikacje pulsującego pola magnetycznego o częstotliwości 6 Hz i mocy 30 mT. Efekty terapii okazały się bardzo zaskakujące.

Terapia podciśnieniowa polegała na umieszczeniu penisa w hermetycznie zamkniętym walcu z ujemną wartością ciśnienia 180–260 mmHg (24-34 kPa) na 10–12 minut. Zabieg powtórzono 15 razy. Terapia pulsacyjna stanowiła leczenie towarzyszące; wykonano również 15 aplikacji o takiej samej długości.

Wyniki pokazały, że u 71% pacjentów doszło do odnowienia sprawności seksualnej, 17% odczuło poprawę a 12% pacjentów nie odczuło żadnej zmiany. U pacjentów poddanych wyłącznie terapii podciśnieniowej do odnowienia sprawności doszło jedynie u 51%, do poprawy u 25% a pozostałe 24% mężczyzn nie odczuło żadnej zmiany.

Badanie potwierdziło więc między innymi, że terapia magnetyczna świetnie wpływa na krążenie u mężczyzn cierpiących na zaburzenia sprawności seksualnej i wyraźnie przyczynia się do leczenia impotencji.

Źródło: Karpukhin, I. V. & Bogomol’, V. A. (1996) The local vacuum magnetotherapy of patients with impotence, Vopr Kurortol Lech Fiz Kult (2), s. 38–40.

Miejscowa terapia magnetyczna i podciśnieniowa w impotencji / The local vacuum magnetotherapy of patients with impotence

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8928442

Skontaktuj się z nami przy pomocy poniższego formularza i sam przekonaj się, jakie efekty przynosi stosowanie opatentowanych urządzeń do magnetoterapii pulsacyjnej 3D marki Biomag.

Nasi konsultanci odpowiedzą tak szybko, jak to będzie możliwe i zaproponują rozwiązanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

 

Powiązana diagnoza: Dysfunkcje seksualne u mężczyzn (zaburzenia erekcji)

Dowiedz się więcej o magnetoterapii: Zasada działania magnetoterapii pulsacyjnej (PEMF)