Osteoporoza i osteochondroza

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka programu „osteoporoza i osteochondroza”: osteoporoza to postępująca choroba układowa kośćca, charakteryzująca się ubytkiem masy kostnej i zaburzeniami mikroarchitektury tkanki kostnej, a następnie zwiększoną kruchością kości oraz tendencją do złamań. Według WHO za zmniejszoną gęstość kości uważa się wynik poniżej -2,5 SD w porównaniu z osobami młodymi. Masa kostna zwiększa się do wieku ok. 25-30 lat, a potem następuje różny pod względem długości okres stabilizacji, po którym dochodzi do jej zmniejszania się. U kobiet spadek w większości rozpoczyna się po menopauzie i u ok. 20% prowadzi do rozwoju osteoporozy. Zapobiegawczo działają hormony płciowe i hormon wzrostu, odpowiednia podaż wapnia, witaminy D i aktywność fizyczna.

Do przyspieszenia ubytku tkanki kostnej w osteoporozie przyczynia się spadek stężenia hormonów, niedobór minerałów i witamin, brak ruchu i niewielka aktywność fizyczna, zaburzenia wchłaniania, zwiększona podaż fosforanów, alkohol i inne choroby wewnętrzne wątroby, nerek itp. Leczenie jest kompleksowe (hormonalne, [Acidum alendronicum], substytucja minerałów i witamin itp.).

Wykorzystanie magnetoterapii

Jednym z działań wspomagających utrzymanie jakości masy kostnej i łagodzenia bólu jest aplikacja magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości marki Biomag, która wspomaga procesy metaboliczne w kościach, prowadzące do lepszego wchłaniania substancji budujących i wyraźnego zmniejszenia ewentualnych dolegliwości bólowych. Magnetoterapia istotnie przyspiesza gojenie, aktywuje tworzenie nowej tkanki (szybka odbudowa tkanki kostnej i zwapnień) oraz prowadzi do zwiększenia wrażliwości na parathormon.

Doświadczenie pacjenta

Z urządzenia korzystam codziennie. Moja mam też, która leczy się na osteoporozę i astmę oskrzelową. Czasem stosujemy aplikacje na przeziębienie, oskrzela i bóle głowy.

Jana Machalová, Bučovice

Mam artrozę i osteoporozę. Codziennie aplikuję odpowiedni program na bolące miejsca. Wiem, że w wieku 65 lat nie będę mieć stawów jak młódka, ale minął czas, kiedy kładąc się spać nie wiedziałam, jak się ułożyć, żeby mnie nie rwało w biodrze.

Olga Tomečková, Orlová

Z urządzenia Biomag korzystam w celu leczenia osteoporozy i bólów stawów. Odczuwam poprawę.

Marta Mihalovičová, Jablonice

Aplikacje magnetoterapii

W osteoporozie początkowo aplikujemy częstotliwości przeciwbólowe 4-6 Hz, a po złagodzeniu bólu gojące w zakresie częstotliwości 36-44 Hz.

Możesz leczyć te choroby

  • Wazodylatacja – poprawa ukrwienia
  • Półpasiec
  • Rekonwalescencja
  • Przed masażem
  • Zapalenie stawów
  • Regeneracja

Magnetoterapia a osteoporoza i osteochondroza. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w osteoporozie i osteochondrozie? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych