Owrzodzenie podudzi (wrzody bercowe) – proces gojenia - opis i zalecany sposób leczenia

Edytor: | 14. lutego 2020
Arteriální a žilní vředy - popis
Zdjęcie: Owrzodzenie podudzi (wrzody bercowe) – proces gojenia

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nasa

Charakterystyka owrzodzenia: owrzodzenia podudzi (wrzody bercowe) to choroba przewlekła, dla której charakterystyczna jest utrata integralności skóry. Cierpi na nią ok. 1% populacji. Uszkodzenie sięga różnej głębokości w skórze i tkankach podskórnych. Owrzodzenia podudzi mogą powstawać z przyczyn naczyniowych w bardziej zaawansowanych stadiach choroby niedokrwiennej kończyn dolnych na podłożu miażdżycy. W większości przypadków powstają jednak w związku z długotrwałymi nieprawidłowościami układu żylnego w kończynach dolnych. Dochodzi do ograniczenia zaopatrzenia kończyn dolnych w tlen i substancje odżywcze, co samo w sobie zmniejsza zdolność do gojenia ran. Do czynników ryzyka należą m.in. predyspozycje dziedziczne do utraty elastyczności ściany żylnej, żylaki, podeszły wiek, przebyte zapalenie w głębokim układzie żylnym, cukrzyca, siedząca praca lub długotrwałe przebywanie w pozycji stojącej, brak ruchu, otyłość, ale także większa liczba ciąż.

Celem leczenia jest usunięcie przyczyn, które doprowadziły do choroby, lub co najmniej zrównoważenie stanu chorób współistniejących, ponieważ uszkodzenie układu naczyniowego może być na tyle duże, że doprowadzi do amputacji kończyny. Owrzodzenie stanowi drogę dla zakażenia, powikłaniem może być rozwinięcie się róży.

Niezbędnym warunkiem do wygojenia wrzodów bercowych jest odnowa prawidłowo funkcjonującego układu naczyniowego kończyn dolnych – bandaże, ćwiczenia, zmniejszenie masy ciała, wspomagające leczenie zewnętrzne (usunięcie tkanek martwiczych, miejscowo działające antybiotyki, preparaty pobudzające gojenie, specjalne opatrunki (wilgotne opatrywanie ran), ochrona okolicznej zdrowej skóry, w przypadku leczenia chirurgicznego dla prawidłowego zagojenia przeszczepu warunek stanowi przygotowanie podstawy owrzodzenia, leczenie układowe – preparaty stosowane w leczeniu żył lub wazodylatacja. Niezbędna jest również odpowiednia rehabilitacja.

Wykorzystanie magnetoterapii

W procesie gojenia się wrzodów bercowych magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag uzupełnia kompleksowe leczenie poprzez wyraźny efekt wazodylatacyjny na naczynia włosowate i przedwłosowate, stymuluje mikrokrążenie utlenowanej krwi i substancji odżywczych w eksponowanej tkance i stwarza w ten sposób lepsze warunki metaboliczne do gojenia. Dochodzi do przyspieszenia granulacji od najgłębszych warstw chorego miejsca, do następującej szybkiej epitelizacji. Jednocześnie ustępuje zapalny charakter choroby i dochodzi do lepszego żylnego powrotu w układzie obwodowym. Owrzodzenia podudzi goją się w zacznie krótszym czasie, poza tym zostaje złagodzony ból.

Aplikacje magnetoterapii

Rozpoczynamy od częstotliwości 10-14 Hz i po złagodzeniu bólu i zamknięciu owrzodzenia aplikujemy 36-44 Hz w celu doleczenia i zapobieżenia nawrotom.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Problemy ze zdrowiem zniknęły, nawet wrzody bercowe się częściowo zagoiły. Jestem bardzo zadowolona z urządzenia.

Josef Zhříval, Nové Heřminovy

Z magnetoterapii jestem zadowolona. Po aplikacjach ustąpiły bóle kręgosłupa, zagoił się wrzód bercowy i nie mam już skurczów w nogach.

Božena Húšková, Závod

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

  • Cukrzycy
  • Bólów kręgosłupa
  • Owrzodzeń żylakowych
  • Wysokiego ciśnienia
  • Zespołu cieśni nadgarstka
  • Choroby zwyrodnieniowej stawów
  • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych