Terapia schorzeń układu ruchu

Edytor: | 2. stycznia 2019

Skuteczność terapii schorzeń układu ruchu przy pomocy magnetoterapii klasycznej oraz sterowanej muzyką magnetoterapii pulsacyjnej została oceniona na łącznie 270 pacjentach w opracowaniu włoskiego zespołu C. Coralla (2012) na Università di Siena.

Efekty magnetoterapii pulsacyjnej obu typów zostały porównane nie tylko ze sobą, ale również w stosunku do wyników w grupie kontrolnej (technika placebo). W badaniu wzięło udział 90 osób cierpiących na osteoartrozę, 30 pacjentów z zespołem cieśni nadgarstka oraz 150 osób cierpiących na spondyliozę szyjną lub pariatriopatię.

Sterowana muzyką magnetoterpia pulsacyjna opiera się na klasycznym sinusowym pulsującym polu magnetycznym o frekwencji do 100 Hz i mocy w szeregu jednostek militesla.

Utwór muzyczny, w tym wypadku Koncert nr 2 c moll na fortepian i orkiestrę, op. 18 Rachmaninova, modeluje moc, częstotliwość i kształt impulsów w danym zakresie (do 100 Hz).

Skuteczność obu typów magnetoterapii została potwierdzona we wszystkich parametrach kontrolnych.

Szczegółowe dane nie zdradziły większych różnic pomiędzy klasyczną a sterowaną muzyką magnetoterapią. Oba warianty potwierdziły analgetyczne i przeciwzapalne właściwości pola magnetycznego w przypadku leczenia schorzeń aparatu ruchu.

Źródło: Corallo, C. et al. (2012) Therapeutic application of musically modulated electromagnetic fields in the treatment of musculoskeletal disorders. European Journal of Inflammation (BIOLIFE, s.a.s.). 10 (3), 257–267.

Terapeutyczne aplikacje sterowanego muzyką pola elektromagnetycznego w leczeniu schorzeń aparatu ruchu / Therapeutic application of musically modulated electromagnetic fields in the treatment of musculoskeletal disorders

http://www.biolifesas.org/ejoi/contentsEJI10-3.pdf

Skontaktuj się z nami przy pomocy poniższego formularza i sam przekonaj się, jakie efekty przynosi stosowanie opatentowanych urządzeń do magnetoterapii pulsacyjnej 3D marki Biomag.

Nasi konsultanci odpowiedzą tak szybko, jak to będzie możliwe i zaproponują rozwiązanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Powiązana diagnoza: Przed masażem

Dowiedz się więcej o magnetoterapii: Zasada działania magnetoterapii pulsacyjnej (PEMF)